RECEPTEK - Spórolj időt a konyhában ezzel az egészséges zabkeksz recepttel!

A szeptemberi időszak számos kihívás elé állítja a családokat, a reggeli készülődések zűrzavara után futás az iskolába, majd a munkahelyre, este pedig a házi feladatok és otthoni teendők elvégzése után már alig marad idő a lefekvésig. A rohanó hétköznapokban az olyan teendők is leküzdhetetlen akadályoknak tűnhetnek, mint például a tízórai vagy az uzsonna elkészítése. Gondolnánk, hogy egy egyszerű keksz recept mennyi mindent megváltoztathat?

A konyha kicsit olyan, mint egy mágikus szoba, épp, hogy belépünk, és hirtelen azt vesszük észre, hogy már órák óta ott vagyunk. Például rászánjuk magunkat a tízórai elkészítésére, és már azzal fél óra eltelik, hogy megpróbáljuk kitalálni, mit készítsünk, mi az, amit meg is eszik a gyerek, könnyen elcsomagolható, és még valamennyire egészséges is. Ezt követően szembejön velünk egy számunkra izgalmas recept az interneten, a hozzávalók fele, persze egyetlen bio-boltban kapható az országban, és ha ezeket megpróbáljuk helyettesíteni, furcsa állagú ételt találunk magunk előtt, így végül a reggeli rohanásban beugrunk a pékségbe kakaós csigáért.

A Mizse zabkeksz receptje nem ilyen. Könnyű, gyors és segít, hogy a sütésen kívül legyen időnk mással is foglalkozni. Emellett egyik nagy előnye az is, hogy szezonálisan és igény szerint variálható, így hosszú töprengések nélkül is tudunk változatos tízórait és uzsonnát adni a gyerekeknek. Az elkészült keksz ráadásul finomított szénhidráttól, cukortól, E-jelzésektől mentes, így biztosak lehetünk benne, hogy gyermekeink egészséges finomságot fogyasztanak, ami biztosítja a megfelelő mennyiségű energiát és minőségi tápanyagot a számukra.

Akkor is jó választás lehet ez a recept, ha szeretnénk kicsit környezettudatosabban élni, ugyanis óriási előnye, hogy a kekszek napokig elállnak. Elég egy héten egyszer elkészíteni egy adagot, így nem kell a bolti, csomagolt verziót megvásárolni. Ezzel máris sokat tettünk a környezetünkért, hiszen kevesebb szemetet termelünk. A kekszek tárolásához pedig érdemes dobozokat, vászon szütyőket választani.

Ősszel azonban nemcsak a sűrű hétköznapokkal kell megküzdenünk, de a hűvösödő időjárás a hétvégi programokat is a négy fal közé szorítja, újabb fejtörést okozva a szülők számára. A közös sütés azonban akár nagyszerű családi program is lehet. A gyerekekkel együtt megalkothatjuk saját családi receptünket, a kicsik élvezni fogják, hogy ők válogathatják össze a hozzávalókat. Nincs is jobb, mint egy esős napon a friss és meleg saját zabkekszünk mellett együtt megbeszélni a heti élményeket.

Az iskolakezdés apropójából nemcsak egy receptet szeretne adni nektek a Mizse, hanem egy kellemes programot a családnak, segítséget, hogy egészségessé és környezettudatosabbá válhassatok, valamint pénztárcabarát megoldást a tanévkezdéssel járó túlköltekezés kompenzálására.

Úgy érzed, máris belevágnál? Szerezd be a hozzávalókat, és kezdődhet az alkotás!

 

Egészséges zabpelyhes keksz

Hozzávalók:

  • 1 bögre alternatív liszt (zabpehelyliszt, teljes kiőrlésű liszt, mandulaliszt, kókuszliszt, stb.) vagy finomra darált zabpehely
  • 2 bögre apró szemű zabpehely
  • 1,5 bögre folyadék - ez lehet növényi tej, narancslé, vagy a kedvenc lekvárunk egy kis folyadékkal hígítva
  • édesítéshez használhatunk mézet, agavé szirupot, édesítőt, vagy akár banánt, ill. datolyát is
  • 1 tojás
  • csipetnyi só
  • ezt követően csak a fantáziánk és ízlésünk szabhat határt; kerülhet bele aszalt gyümölcs, olajos magvak, feldarabolt étcsokoládé, kókuszreszelék, reszelt alma, karácsonyi fűszerek

 

Elkészítése:

Elkészítésénél mi sem egyszerűbb - összekeverjük a hozzávalókat, majd egy sütőpapírra kanalazva 200 fokon sütjük, amíg ropogóssá nem válik a széle.